Część przedsiębiorców działających na rynku polskim decyduje się na wprowadzenie do zawieranych umów zapisu na sąd polubowny. Powierzenie rozstrzygania sporów sądownictwu arbitrażowemu niesie niewątpliwie wiele korzyści, jest jednak nierozerwalnie związane z koniecznością podejmowania szeregu czynności także po uzyskaniu ostatecznego orzeczenia - tak w przypadku wygranej, jak i przegranej. Jakie czynności musi zatem wykonać strona sporu, gdy zapadnie już wyrok sądu polubownego?
Możesz zaprenumerować ten blog. Wpisz adres e-mail, a powiadomienie o nowym wpisie dostaniesz na swoją skrzynkę.
Piszemy o zaletach arbitrażu i przewagach ADR-ów nad postępowaniami sądowymi. Omawiamy podstawowe instytucje stosowane w arbitrażu, a nieznane postępowaniom sądowym. Wskazujemy potencjalne problemy w relacji arbitraż - sąd powszechny. Śledzimy i komentujemy bieżące aktywności legislacyjne dotyczące ADR-ów. Zachęcamy do korzystania z alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów. Zapraszamy do dyskusji.
W tym miejscu gromadzimy linki do ważnych instytucji oraz innych ciekawych stron związanych z tematyką alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów. Zobacz